Toplandık

Nilüfer Uzuntaş

Kurum Müdürü/Psikolojik Danışman ve Rehberlik Öğretmeni
 Merhaba, ben Nilüfer. 
1993 Gaziantep doğumluyum. Evliyim ve bir çocuğum var. Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık ve çift anadal Okul Öncesi Öğretmenliği bölümlerinden mezun oldum. 
Meslek hayatımda ve deneyimlerimde edindiğim bilgiler ve öğretileri büyük bir keyif ve istekle paylaşabileceğim Alim Okulları için Psikolojik Danışman ve Rehberlik Öğretmeni aynı zamanda Okul Müdiresi olarak sürdürebilmek fırsatı ile başladı hikayem.  Bu hikâyede ana karakterler ise çocuklarımız. Her bir çocuk kendi başına bir hikâye aslında. Vizyonum hikâye boyunca ana karakterlerimizin sosyal duygusal gelişimlerini desteklemek ve her problemlerinde yanlarında olmak. Bilirsiniz her masal ve hikâye gökten düşen üç elma ile mutlu sonuçlanır. İşte! Ortaya çıkarmak istediğim hedef de gökten düşen üç elmayı ebeveynler, öğretmenler ve çocuklar arasında paylaştırabilmektir. 

Onlar için, onlara kendi dillerinden konuşan bir psikolojik danışman olarak hepsiyle oyun arkadaşı olmak için buradayım. Hedeflerim arasında duygularını tanıyan, problem çözme becerileri gelişmiş, benlik saygısı yüksek, öz şefkatli  çocuklar yetişmesini sağlamak. 
"Çocuklar göremeyeceğimiz bir zamana gönderdiğimiz, canlı mesajlardır.”
 

Emine KARANFİL YENİLMEZCAN

Uzm. Klinik Psikolog-Eğitim Koordinatörü-Kurucu
Merhaba! 
Ben Emine. 1982 doğumluyum. Evli ve iki çocuk annesiyim. Belçika’da doğdum ve orada 10 yıl kadar çok kültürlü bir ortamda çocuklarla ve yetişkinlerle çalıştım. Bu olumlu deneyimimi Bursa’ya taşımak istedim. Çocukların ancak doğal ve güvenli bir ortamda kendilerini çok yönlü geliştirebileceklerine inandığım için Alim okullarını oluşturduk. "Sağlıklı çocuklarla mutlu bir geleceğe.”

Soner YENİLMEZCAN

İşletme-Organizasyon-Kurucu
Selamunaleyküm, Merhabalar!
Ben Soner, 1982 doğumluyum, evli ve iki çocuk babasıyım. Yaklaşık 20 yıllık organizasyonel iş tecrübem var. Bu sürenin 10 yılı Belçika'da geçmiştir. 
Hayata bakış açım gereği yeni nesli, bugünün ve geleceğin şartlarına göre eğitmenin öncelikli seçim olduğunu düşünüyorum. Bu sebeple eşim Emine ile Alim Okulları’nı kurduk. Unutulmamalıdır ki eğitime yatırım geleceğe yatırım demektir.

Döne AVCI

Okul Öncesi Sınıf Öğretmeni/Eğitim Mentörü
Ben Döne,
1983 Belçika doğumluyum. Evliyim ve üç evladım var, bir erkek ve iki kız. Henallux Haute Ecole Blaise Bastogne Belçika Üniversitesi'nden Okul Öncesi Öğretmenliği mezunuyum. Belçika'da öğretmen olarak görev aldıktan sonra ailem ile Bursa'ya taşındım ve Alim Okulları ile yollarımız kesişti. Bursa Uludağ Üniversitesi'nde bir yıl eğitim alarak diploma denkliğimi aldım.
 
 
Alim Okulları'nda ilk olarak Fransızca öğretmeni olarak çalıştım, sınıf öğretmenliği yaptım, eğitim mentörlüğü yaptım  ve şimdi tekrar sınıf öğretmeni olarak devam ediyorum.

Çocuklara; kendilerini ifade etmeyi, duygu ve düşüncelerini paylaşmayı, saygı duymayı ve görmeyi bizler öğretebiliriz,  çocukları bir kalıba sokmadan onlar ile büyümeyi diliyorum. Benim için tüm çocuklar özeldir, farklıdır ve biriciktir. Çocuklar ailelerinin  aynasıdır. ama ailelerinden çok okulda zaman geçirdikleri için de okul ve öğretmen önemlidir.  Çocuğa verilebilecek en güzel şey ise zamandır. Çocukların kalbine dokunmayı seviyorum ve bunu uzun zaman boyunca yapmak istiyorum. 
 
Onlara hayal kurmayı öğretmek ise hedeflerimin arasında. Alim Okulları ile aynı düşündüğüm için buradayım.
 

Senanur ACAR

Okulöncesi Sınıf Öğretmeni
Merhaba,
Ben Sena. 2001 Bursa doğumluyum. Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Çocuk Gelişimi mezunuyum. Meslek hayatıma 2019 yılında Montessori kuramını benimsemiş bir okulda öğretmenlik yaparak başladım. Maria Montessori’nin "Her şeyden güçlü olan tek şey sevgidir.” 
"Çocuk evrenseldir. Bütün çağlarda var olmuştur ve zamanın sonuna dek var olacaktır.”  Gibi bana ilham veren sözlerini benimsedim ve bu yolda örnek alarak devam ediyorum. 
Bu sene Alim Okulları ailesine katılmış olmaktan mutluluk duyuyorum. 
Yeni kalplere dokunmak, yol göstermek, desteklemek, ilham vermek ve almak için çok heyecanlıyım.

Şevin BAĞLAN

Okul Öncesi Sınıf Öğretmeni
Ben Şevin!
Bursa doğumluyum. Atatürk Üniversitesi Çocuk Gelişimi mezunuyum. 10 yıldır bu güzel iş ile hayatımı devam ettiriyorum. Bu 10 yılda öğrendiğim tek gerçek çocukların hayatımıza nasıl dokunduğu olmuştur. Ve ben bu sebeple hep çocukların dünyasına inmeye, onların dilini kullanmaya çalışmışımdır meslek hayatım boyunca. Bu sebeple de hem çocuklarıma hem kendime çok güzel şeyler kattım ve katmaya devam edeceğim. Eğlenen çocuk mutludur, mutlu çocuk öğrenir... Eğlenme ve öğrenme konusunda sınırları olmayan Alim Okulları ile yollarımızın kesişmesi beni çok mutlu etti. Güzel günler, çocuklarımız ve velilerimiz ile bizleri bekliyor, inşAllah.
 

Sümeyye TURAN

Okul Öncesi Sınıf Öğretmeni
Merhaba, ben Sümeyye. 1987 doğumlu, 1 çocuk annesiyim. Atatürk Üniversitesi Çocuk Gelişimi Ve Eğitimi bölümü mezunuyum. 12 yıldır mesleğimi severek icra ediyorum. Geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızın hayatlarına sevgi ile dokunurken zihinlerinde olumlu izler bırakabilmek en büyük gayem. Mesleğimde yenilikleri öğrenmeyi, yeteneklerimi geliştirmeyi, üretken olmayı çok önemsiyorum. Alim Okulları ile her yeni gün yeni bir başlangıç, yeni bir heyecan.  

Zahide Gül UĞURLU

İslami Değerler ve Kur'an-ı Kerim Öğretmeni 

Selamun Aleykum,
Ben Zahide Gül, evli ve iki çocuk annesiyim. 
Anadolu Üniversitesinden´İlahiyat’ ve Atatürk Üniversitesinden ‘Çocuk Gelişimi’ mezunuyum.
(Sadece diploma ile değil her zaman okuyup, kendimi geliştirme uğraşındayım.) Dört yıldır Alim okullarında öğretmenlik yapmaktayım.
19 yaşında "Sizin en hayırlınız Kur'an'ı öğrenen ve öğretendir." hadisi ile başladı dâvam.
İmam-ı Gazali de şöyle diyor: "Çocuk, ana-babası yanında bir emanettir. Tertemiz kalbi nefis bir cevherdir. Hayra yöneltilip alıştırılırsa hayır üzere gelişir ve hem dünyada, hem ahirette mutlu olur. Çocuk şerre alıştırılır, onu adet edinir ve hayvanlar gibi ihmal edilirse, azıp sapıtır ve yok olup gider. Çocuğun korunması, iyi edep ve terbiye verilmesiyle, güzel ahlâk örnekleri işlenmekle gerçekleşir.”
Hepimiz birbirimizden sorumluyuz ve burada hepimize görev düşüyor.
Müslümanın boş vakti, boşa giden vakti olmadığını düşünüyor ve biz emek verir çabalarsak
"Allah emekleri zayi etmez."

Esma GÜL

İslami Değerler ve Kuran-ı Kerim Öğretmeni
Selamunaleyküm 🤲
Ben Esma GÜL.
Bursa’da yaşıyorum. İstanbul Üniversitesi Çocuk Gelişimi Bölümü mezunuyum. 8 yıldır çok sevdiğim bu kıymetli mesleği icra ediyorum. Yaşamamıza yön veren değerlerin kaybolmasını önlemek ve sağlıklı bireyler yetiştirmek için ‘İslami Değerler Eğitimi’ branşına yöneldim ve bu alanda 3 yıldır çalışmaktayım. Bize emanet edilen bu güzel yürekleri, Allah’ın izni ile Kur’an ve Sünnet üzere eğitmek düsturu ile bu yolda sonuna kadar devam edeceğim. Bu düşünceler doğrultusunda yolumun kesiştiği Alim Anaokulunda 2. Yılımda da çalışmaya devam edeceğim. Ve ben bir harf öğrenen her öğrencinin kırk yıl kölesi olmaya hazırım.
 

Asya ERDOĞAN

Drama Branş Öğretmeni
Merhaba ben Asya…
Uzun yıllar anaokulu öğretmenliği yaptıktan sonra drama öğretmenliğine geçiş yaptım. Başta insana, ayrıca çocuklara, her canlıya, hatta bastığımız  toprağa hak ettiği tüm değeri fazlasıyla veren Alim Okullarında birkaç yıldır gururla çalışıyorum. Bunun dışında okul öncesi düzeyinde yapılan dramada ilk hedefimiz iyi ve topluma faydalı bireyler yetiştirilmesine katkı sağlamak oluyor. Cesaretin her zaman kükremediği, bazen içimizdeki ‘yarın tekrar denerim.’ diyen o kısık sesin de cesaret olduğunu, yemek yapmanın ya da çocuk bakmanın sadece anne ya da sadece babanın görevinin olmadığı cinsiyetçilikten kaçınmayı, yapılan her iyiliğin mutlaka bize farklı yollardan da olsa geri döneceğini, dünyanın bireyselliğimizden ziyade grup olarak ne yaptığımızla ilgilendiğini, yine hayatın her seferinde özgüvenimize gözünü dikebileceğini ama kaybı en aza indirmek istiyorsak problem çözme becerilerini nasıl geliştirebileceğimizi ve hayata dair pek çok şey hedefimiz olabilir…

Önder MOCU

Judo Branş Öğretmeni
Merhabalar. 1974 doğumlu, evli,  1 çocuk babasıyım. I.J.F   Dünya Judo federasyonu uluslararası Coach ve Türkiye Judo Federasyonu Siyah Kemer 2. Dan  2. Kademe Judo ve Jui Jutsu branş antrenörü,  Milli Judo Kata sporcusu ve Bursa Judo Federasyon Temsilcisiyim. 35 yıldır bu sporu; hareket etmenin ve eğitiminin çocukların yetişmesinde öncelik olduğuna inanarak 18 yıldır da çocuklara spor alt yapı eğitmenliği yapmaktayım.

ELİF CAN

Öğrenci İşleri-Muhasebe 

Merhaba, ben Elif. 1985 yılında Bursa’da doğdum. Evli ve 2 çocuk annesiyim. Daha önce özel bir anaokulunda 6 yıl aktif olarak kurum yöneticiliği yaptım. Çocukları çok samimi ve doğal bulduğum için onlarla beraber aynı ortamda olmak bana yeni tecrübeler katıyor.  Bu yüzden iyi ki Alim Okulları ile tanıştım. "Sevgi emektir. Emek verilen her çocuk, mutlu yarınlar demektir.”

Buse ARIKAN

Karşılama/Organizasyon
Merhaba Ben Buse. 2000 Bursa doğumluyum. 
Sosyal hizmetler mezunu, sosyoloji ve çocuk gelişimi öğrencisiyim.
Hayallerimde bir şekilde insanlara dokunabilmeyi, onlara yardımcı ve onların duygularına ortak olmayı arzu ettim.  Bu düşünceyle okuduğum Sağlık Meslek Lisesi staj döneminde; çocukların eğitimlerine ve gelişimlerine destek olarak dünyalarına dokunmaya karar verdim. 
Hedefim, kendini en iyi şekilde ifade edebilen, iletişimi yüksek, özgüvenli, her daim hayal kurabilen, sağduyulu, saygılı ve sevgi dolu bireylerin yetişmesi.
Hayallerim, hedeflerim için çıktığım bu yolda , geleceğin öğretmeni olarak Alim Okulları ailesinin bir bireyi olmaktan mutluluk duyuyorum.
 

Kıymet DİKORMAN

Aşçı
Merhaba
Ben kıymet Dikorman. 1968 bursa doğumluyum. 2 çocuk annesiyim. Çocukların aşçı teyzeleriyim. Alim Okulları ailesine katıldığım için çok mutluyum. Sevgiler...

Saadet ERGÜN

Aşçı Yardımcısı
Merhaba,
Ben Saadet Ergün, 1977 İstanbul doğumlu, aslen Gümüşhaneliyim. Evli 1 çocuk annesiyim. Alim Okullarında mutfak personeli olarak görev almaktayım.
Sabırlı, sevecan, yeniliklere açık, öğrenmeyi ve öğretmeyi seven birisiyim. Zaten insan yaşamının amacı insanlığa hizmet etmek, şefkat göstermek ve yardımcı olmayı istemek değil miydi? İşte tam da bu nedenle yolum Alim Okullarıyla kesiştiği için kendimi çok şanslı hissediyorum.

Şerafettin ACAR

Bahçıvan
Merhabalar,
Ben Şerafettin, meşhur kum havuzu mühendisi.
Amacım elimden geldiğince okulu çocukların yaşam sevinçlerine katkı sağlayacak düzeyde tutmak, bahçe düzenlemesini ona göre dizayn etmek. İnşaAllah geleceğe doğayı seven nesiller yetiştirerek torunlarımızın emanetine sahip çıkarız.
Sevgilerle...