Değerler EğitimimizOkulumuzun kapısını "Bismillah" diyerek açtığımız ilk günden beri, aşk ile çalışmaya, öğrenmeye ve öğretmeye yorulmadan devam ediyoruz.

Biz biliyoruz ki, "Aşkınan çalışan yorulmaz." Eğitime başladığımız günden beri İslami Değerler derslerimizde vizyonumuz hep sabit oldu. Bizler, bize emanet edilen çocuklarımıza maddi ve manevi destek olarak; her anlamda onların minik kalplerine güzel dokunuşlar bırakmayı amaçladık. Bir Müslümanda olması gereken en güzel ahlakı, en temiz düşünceyi, en doğru bilgi ve davranışları "İkra" Ayeti kerimesi ışığında vermeyi hedefledik ve bu doğrultuda ilerliyoruz. İyi, doğru ve güzel olanı araştırarak bulmak; en kıymetlilerimize, geleceğimizin teminatı olan çocuklarımıza aktarmak ve öğrendikleri ile yaşamalarına vesile olmak bizim hedefimiz. Çünkü herbiri bizim de çocuklarımız.

Bu bağlamda yararlandığımız kaynaklar; en başta kitabımız Kuran-ı Kerim ve sahih hadis kaynaklarıdır. İslami Değerler Eğitimi dersleri tamamen özgün ve sakin bir ortamda gerçekleşmektedir. Haftanın dört günü öğretmenimiz ile birebir şekilde harf ve konu çalışmalarımız gerçekleşmektedir. Materyaller konusundaki zengin çeşitliliğimiz sayesinde çocuklarımız merak ediyor, öğrenmeleri daha istekli ve daha eğlenceli hale geliyor. Hissederek, keşfederek öğrenmenin zevkine varıyorlar.

Kuran-ı Kerim’e geçen öğrencilerimiz ile dersler; öğretmenimizin öğrencisini dinlemesi, takip etmesi şeklinde devam ediyor. Bütün bunlara ek olarak yine haftanın dört günü bütün sınıflarımıza günde 40 dakikalık derslerimiz yapılmaktadır. 40 dakikalık süre zarfında sure tâlimlerimiz, İslami Değerlerimiz ve siyer derslerimiz anlatılmaktadır. Okunan kitaplar, yapılan etkinlikler ve dramalar ile öğrendiklerimizi pekiştirme fırsatımız da oluyor.

Konumumuzun güzelliği itibari ile kimi zaman tefekkür yürüyüşleri yapmaktayız. Hava koşulları ve mevsim şartlarına göre derslerimizi açık sınıflarımızda yaptığımız zamanlar da oluyor.

Alim Okulu olarak istisnasız bütün personelimiz ile birlikte çocuklarımıza örnek olarak çalışmaktayız. Dinimiz ve Allah rızası için bir harf öğrenmeye niyet dahi eden çocuklarımızın kırk yıl kölesi olmaya hazır bir kurumuz. Tek gayemiz Allah‘ın rızasını kazanmak, kazandırmak ve bu düşüncelere sahip güzel yürekler yetiştirmek. Sevgi, saygı ve dua ile...